МАНЯК
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
МАНЯК

ВСЕКИ ИМА СВОЯТА МАНИЯ НЕКА Я НАМЕРИ ТУК
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Маняк
My status
КЪМ САЙТА
НАЧАЛО САЙТ ВАШАТА ГАЛЕРИЯ МАНЯК МАРКЕТ
Latest topics
» ЧРД, manqk
Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeСря Апр 29, 2015 11:59 pm by silvia-73

» Наши приятели -рожденици
Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeСря Апр 29, 2015 11:54 pm by silvia-73

» честита Коледа!
Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeВто Дек 24, 2013 12:03 pm by Бимба

» Покажете декстопа си !
Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeНед Апр 08, 2012 6:40 pm by Manqk

» Два скайпа на един компютър при Skype 4.0
Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeСъб Окт 01, 2011 8:49 pm by Manqk

» Ч.Р.Д. Куме
Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeСря Сеп 28, 2011 9:15 am by silvia-73

» Време за поезия
Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeСъб Сеп 24, 2011 12:45 pm by rosi

» Игра на футболни отбори
Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeПон Авг 22, 2011 12:13 am by chelseafen96

» Да се запознаем!
Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeВто Авг 16, 2011 8:17 pm by Manqk

» Настроение в музика
Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeВто Юни 28, 2011 9:36 am by Kerry

» Смях в обектива
Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeПон Юни 13, 2011 3:03 pm by принцес

» Поезия в музика и картина
Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeПон Юни 13, 2011 2:55 pm by принцес

» Обяснително съобщение
Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeПет Юни 03, 2011 8:22 pm by pepiipep

» Ех море... ами бански?????
Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeСря Май 25, 2011 9:14 pm by foxyy

» Къде да почивам?
Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeНед Апр 17, 2011 7:52 pm by ninaa_84

» Итернет браузари
Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeСря Мар 30, 2011 8:00 pm by Manqk

» Лайв изпълнения !
Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeПет Мар 11, 2011 10:30 pm by Kerry

» Честита Баба Марта!
Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeВто Мар 01, 2011 3:47 am by Kerry

» Излезе Windows 7 Service Pack 1
Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeПон Фев 28, 2011 9:23 am by Manqk

» Празниците в България!
Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeСъб Фев 19, 2011 12:23 pm by wekowna

» България не се продава, България - това е слава!
Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeСъб Фев 19, 2011 7:10 am by Manqk

» Момчета с/у момичета
Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeЧет Фев 17, 2011 9:22 pm by Kerry

» Пеперудена пролет
Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeЧет Фев 17, 2011 9:21 pm by Kerry

» Музикални поздрави:)))
Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeЧет Фев 17, 2011 1:00 pm by Kerry

» Четири трика, за да е още по-луда по вас
Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeНед Фев 13, 2011 2:59 pm by принцес

» Покажете животинчето си:)
Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeЧет Фев 10, 2011 2:46 pm by Kerry

» Проверено и препоръчано
Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeВто Фев 08, 2011 9:59 am by rosi

» Честит Рожден Ден Злате !
Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeЧет Яну 27, 2011 3:45 pm by Kerry

» Един бърз поглед на новините днес
Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeСря Яну 12, 2011 10:03 am by Manqk

» Истина ли е...?
Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeСъб Яну 08, 2011 2:27 pm by rosi

Portal.manqk
Photobucket
Tърсите програма
Manqksoft
Google
ГЛАСУВАЙ ЗА НАС
picbg
МАНЯК ЧАТ
picbg
бг фонетика за вашия компютър
picbg
времето
picbg
Social bookmarking
Social bookmarking reddit      

Bookmark and share the address of МАНЯК on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of МАНЯК on your social bookmarking website
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
IP
free counter
free counter

 

 Как обичате да пиете кафето си?

Go down 
+2
Гери
rosi
6 posters
Иди на страница : 1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
rosi
Admin
rosi


Брой мнения : 312
Join date : 01.06.2009

Как обичате да пиете кафето си? Empty
ПисанеЗаглавие: Как обичате да пиете кафето си?   Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeЧет Апр 29, 2010 11:43 pm

Горещо,със захар,с мляко?
С добра компания или сами?
С вестник,интернет,телевизия или просто на крак пред кварталната будката и разговор с познати,който се спират?
А може би в леглото?
Задължително ли е да е с цигара?

Аз сега си водя първо детето на детска градина,прибирам се,пускам си компютъра,телевизора и кафето Smile
Обичам го топло,не горещо с малко захар.
В леглото не съм пила кафе scratch Дали е така хубаво?
Мога да пия кафе и без да пуша,но го предпочитам в комплект Wink
Върнете се в началото Go down
Гери

Гери


Брой мнения : 343
Join date : 16.03.2010
Age : 27
Местожителство : МайнЪ Таун

Как обичате да пиете кафето си? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как обичате да пиете кафето си?   Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeПет Апр 30, 2010 9:58 am

Аз лично кафето го пия горещо с всички екстри...
Но за мястото на пиене на кефе определено не е нито някое кафе из мръсния център на Пловдив.. нито пък в леглото.... а най-доброто място е пред новата машина на своето училище..... И така една малка история, която може би ще ви кара да се смеете докато ви заболи корема:
Един ден в моето училище докараха нова машина.... и аз като най-умна... реших да поканя целия клас на тестване.
Всички опитаха по едно-две кафето, но аз "УМНАТА" реших да опитам от всичките.... Общо бяха 15.
Та така ми действаше кафето, че хем се разсъних, хем два дена не спах....
Мисля че другаде няма къде да действа такова кафе освен пред някоя машина за кафе.
Съвет: НЕ ТЕСТВАЙТЕ 15 кафета от новата Ви машина Как обичате да пиете кафето си? 997941 Как обичате да пиете кафето си? 997941
Действат по-добре от Ред Бул.... Как обичате да пиете кафето си? 78330 Как обичате да пиете кафето си? 78330
Върнете се в началото Go down
rosi
Admin
rosi


Брой мнения : 312
Join date : 01.06.2009

Как обичате да пиете кафето си? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как обичате да пиете кафето си?   Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeПет Апр 30, 2010 10:33 am

Гери,голяма си експериментаторка ... е какво пък,опитала си и си научила един урок!
Повече не пии толкова много кафе Как обичате да пиете кафето си? 269531 ,не искаме да ти се случи нещо лошо!

Кафето – повече полезно отколкото вредно!
В своите здравни страници в. "Ню Йорк Таймс" помести интересна статия за медицинските митове около кафето. Авторите са събрали публикации за изследвания върху действието на кафето, които обхващат огромен брой пациенти - над половин милион! Ето въпросите, които коментират.

ЗАСИЛВА ЛИ ХИПЕРТОНИЯТА? Няма данни. От 1 чаша кафе кръвното налягане за кратко време се повишава с около 5 -10 мм и бързо се нормализира. Но у кофеиноманите 4 - 5 и повече чаши кафе дневно затвърдяват хипертонията и създават рискове. Има обаче парадоксални случаи, при които кофеинът понижава кръвното налягане! А ако пациентът има хипотония, тогава кафе се препоръчва, защото след 1 - 2 чаши двете граници се повишават с около 10 -15 мм за 2 - 3 часа.
ОБЕЗВОДНЯВА ЛИ ТЯЛОТО? Кофеиът е доказан диуретик.
ВРЕДИ ЛИ НА СЪДОВЕТЕ И СЪРЦЕТО? Проучване върху 400000 пациенти говори, че кафето не увеличава риска от инфаркти и инсулти. Кофеинът разширява коронарните артерии и подобрява кръвоснабдяването на сърцето. Но едновременно повишава нуждата от кислород за сърдечния мускул. Така че при склероза на коронарните съдове сърцето страда от недостиг на кислород. Затова кофеинът е забранен при исхемична болест на сърцето. Това се проявява при по-голяма доза кофеин, чаша кафе дневно е практически безвредна за съдовете и сърцето.
ВОДИ ЛИ ДО ЗАГУБА НА КАЛЦИЙ В КОСТИТЕ? Не. Леко се намалява свързването на калция, не се увеличава отделянето му. Но все пак е добре кафето да се пие с малко мляко.
ПОВИШАВА ЛИ "ЛОШИЯ" ХОЛЕСТЕРОЛ? Еспресото и нескафето - не.
ПРЕДИЗВИКВА ЛИ ДИАБЕТ? Възможно е дългогодишната злоупотреба с кафе да изтощи панкреаса и така да ускори появата на възрастов диабет. Но това не е доказано. Във всеки случай при изявен диабет кафе не се препоръчва за да не се пречи на лечението.
ПРЕДРАЗПОЛАГА ЛИ КЪМ РАК? Няма данни. Дори кафето намалява риска от рак на гърдата, защото понижава нивото на женските хормони, които стимулират този вид рак. А кофеиновата киселина има и силно противораково действие.
Авторите смятат, че по начало пациентите с неврози и заболявания на нервно- вегетативна основа трябва да се въздържат от кафе. Но преценката все пак е в зависимост от състоянието.
Върнете се в началото Go down
Kerry
Admin



Брой мнения : 580
Join date : 31.07.2009

Как обичате да пиете кафето си? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как обичате да пиете кафето си?   Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeПет Апр 30, 2010 4:24 pm

Гери написа:
Аз лично кафето го пия горещо с всички екстри...
Един ден в моето училище докараха нова машина.... и аз като най-умна... реших да поканя целия клас на тестване.
Всички опитаха по едно-две кафето, но аз "УМНАТА" реших да опитам от всичките.... Общо бяха 15.
Та така ми действаше кафето, че хем се разсъних, хем два дена не спах....
Мисля че другаде няма къде да действа такова кафе освен пред някоя машина за кафе.
Съвет: НЕ ТЕСТВАЙТЕ 15 кафета от новата Ви машина Как обичате да пиете кафето си? 997941 Как обичате да пиете кафето си? 997941
Действат по-добре от Ред Бул....

Герка, май кафето съвсем те е замаяло, че и бройката си объркала. Аз веднъж имах неблагоразумието да изпия три кафета едно след друго с цел да се освестя, та после близо 20 минути имах сърцебиене. Оттогава и не съм пила повече от 2 кафета на ден.
Иначе по принцип кафето го предпочитам хладно, смесено с много студено мляко, също и малко захарКак обичате да пиете кафето си? 484776
Любимо място за консумацията - пред компа в чатърска компания, също така и по кафета. Размятането на храни и напитки по леглата не ми се нравиКак обичате да пиете кафето си? 253552
Иначе смея да твърдя, че не съм зависима от кафе, мога и без да пия за определен период. Като имам купено, редовно си правя, ей така просто да си запълвам едва ли не времето. Обаче като свърши, не ми липсва толкова и дори с дни не се сещам да си купя Rolling Eyes Как обичате да пиете кафето си? 981782
Върнете се в началото Go down
Гери

Гери


Брой мнения : 343
Join date : 16.03.2010
Age : 27
Местожителство : МайнЪ Таун

Как обичате да пиете кафето си? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как обичате да пиете кафето си?   Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeПет Апр 30, 2010 5:29 pm

Аз бройката и видовете не ги бърках.... ама се случи че изпих повечко... мислих че нищо няма да ми има... чесно казано... УМНО ОТ МОЯ СТРАНА... КАКТО ВИНАГИ
Smile Smile Smile Smile
Върнете се в началото Go down
Manqk
Admin
Manqk


Брой мнения : 287
Join date : 31.05.2009
Age : 50

Как обичате да пиете кафето си? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как обичате да пиете кафето си?   Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeПет Апр 30, 2010 6:39 pm

Аз го обичам силно черно и със захар .Немога без кафе зависим съм а за мястото пред компа с приятели на кафене но да е хубаво.
А за бройката най-малко са 4 на ден това е минимума а може и до 10 да стигнат и задължително с Кока Кола . Как обичате да пиете кафето си? 836842
Върнете се в началото Go down
Гери

Гери


Брой мнения : 343
Join date : 16.03.2010
Age : 27
Местожителство : МайнЪ Таун

Как обичате да пиете кафето си? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как обичате да пиете кафето си?   Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeПет Апр 30, 2010 6:43 pm

Шефе ти нещо конкуренция ли ми правиш в бройката? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Върнете се в началото Go down
Manqk
Admin
Manqk


Брой мнения : 287
Join date : 31.05.2009
Age : 50

Как обичате да пиете кафето си? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как обичате да пиете кафето си?   Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeПет Апр 30, 2010 6:47 pm

Спамерка недна !
Не мила но толкова са немога без кафе и кола и то без експерименти. целувка
Върнете се в началото Go down
Гери

Гери


Брой мнения : 343
Join date : 16.03.2010
Age : 27
Местожителство : МайнЪ Таун

Как обичате да пиете кафето си? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как обичате да пиете кафето си?   Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeПет Апр 30, 2010 6:48 pm

е сега спамерка.... комплименти приемам винаги ....
Разбира се всеки човек има своята мярка за кафе....
Върнете се в началото Go down
rosi
Admin
rosi


Брой мнения : 312
Join date : 01.06.2009

Как обичате да пиете кафето си? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как обичате да пиете кафето си?   Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeПет Апр 30, 2010 6:53 pm

Маняк имаш ли си секретарка да ти прави толкова кафета? Как обичате да пиете кафето си? 536918
Не са ли ти множко? Ще ти се разхлопа сърцето Как обичате да пиете кафето си? 213656
Върнете се в началото Go down
Гери

Гери


Брой мнения : 343
Join date : 16.03.2010
Age : 27
Местожителство : МайнЪ Таун

Как обичате да пиете кафето си? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как обичате да пиете кафето си?   Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeПет Апр 30, 2010 6:56 pm

Е че как да няма секретарка... то ако няма... и по едно няма да пие.... Как обичате да пиете кафето си? 146487 Как обичате да пиете кафето си? 146487
Върнете се в началото Go down
Manqk
Admin
Manqk


Брой мнения : 287
Join date : 31.05.2009
Age : 50

Как обичате да пиете кафето си? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как обичате да пиете кафето си?   Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeПет Апр 30, 2010 6:58 pm

Имам Гери се казва .
Молби и жалби към нея а и прави най-хубавото кафе. Как обичате да пиете кафето си? 836842

А за сърцето ми небой се Роси то е кораво и необятно има място за всичкиви.
Върнете се в началото Go down
Гери

Гери


Брой мнения : 343
Join date : 16.03.2010
Age : 27
Местожителство : МайнЪ Таун

Как обичате да пиете кафето си? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как обичате да пиете кафето си?   Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeПет Апр 30, 2010 7:01 pm

Как обичате да пиете кафето си? 814283 Благодаря за комплиментите! целувка
Върнете се в началото Go down
rosi
Admin
rosi


Брой мнения : 312
Join date : 01.06.2009

Как обичате да пиете кафето си? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как обичате да пиете кафето си?   Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeСъб Май 01, 2010 9:21 pm

Позната ви е репликата: Хайде на кафе?

Нека ви заведа виртуално в петербургско кафе,където звучи езика на любовта:
Нов руско-швейцарски проект, наречен "5000 любовни писма", предлага на жителите на руския град Петербург да проследят еволюцията на любовния език, слушайки аудио-версия на писма, писани от влюбени хора от всички краища на света през последните стотина години.
Любовните писма настройват посетителите на романтична вълна: отчаяната молба на Макс за втори шанс от далечната 1911 година, подробно обяснение в любов и искане на ръката на любимата, направено в Германия през 1898-ма, нескопосаните признания в любов на трима средношколци към Бетина от 1980-та - това са част от писмата, които посетителите на барчето на петербургския театър "Балтийски дом" имат възможност да послушат, докато си пият кафето Как обичате да пиете кафето си? 68859

Ето още нещо интересно за тази напитка:
Пътят на кафето минава през любов и политически интриги. study
2000 години са минали, откакто арабски овце открили ефекта от странното растение

Историята и развитието на напитката, която днес познаваме като кафе, е разнообразна и интересна. В нея има случайности, романтика, политически интриги, стремеж към богатство и власт.

Овце откриват кафето
Според една легенда ефектът от кафето бил забелязан от един пастир на име Калди. Докато наглеждал овцете си, той забелязал, че животните ставали хиперактивни, след като хапнат от червените плодове на определено растение. Той самият опитал няколко и скоро се усетил също толкова свръхактивен, колкото било и стадото му. Легендата разказва, че наблизо се случил един монах, който здраво го сгълчал, че е ял от "дяволския плод". Скоро обаче монасите открили, че плодовете на това лъскаво зелено растение им помагат да останат будни за молитвите си.

Турция била първата страна, в която кафето започнало да се употребява като напитка, често с подправки като карамфил, канела, кардамон и анасон.

И дяволът пиел кафе
Някои християни вярвали, че кафето било дяволска напитка. Папа Винсент III дочул за това и решил да го опита, преди да го анатемоса. Толкова му харесало обаче, че благословил съществуването му с думите: "Кафето има толкова хубав вкус, че би било жалко да оставим само неверниците да се ползват от него."


Без кафе - развод
В средата на XV век османските турци за първи път донесли кафето в Константинопол, а пак там през 1475 г. отворил врати и първият в света магазин за кафе. По същото време бил приет специален закон, който давал възможност на една жена да поиска развод, ако съпругът й не успеел да й осигури дневната дажба кафе.

Кафенетата стават желано място за дискусии
През втората половина на XVII век кафенета започват да се създават из всички големи западноевропейски държави. Първо това става в Италия през 1645 г., а малко по-късно и в Англия и Франция. В Лондон кафенетата се умножавали и станали популярни форуми за научни и недотам научни дискусии. Поради тази причина добили известност като "пени юнивърситети" (едно пени била цената на чаша кафе).

Французите били тези, които поставили началото на западната кафейна индустрия.

Това станало благодарение на една кражба
През 1723 г. френският морски офицер Габриел Матю дьо Клию откраднал разсад на кафе и го отнесъл на Мартиника. В рамките на 50 години според официалните изследвания на острова вече имало 19 милиона кафейни дървета. Както се оказва, 90% от кафето, добивано в целия свят, произлиза именно от този един-единствен стрък.
Върнете се в началото Go down
принцес
Admin
принцес


Брой мнения : 1533
Join date : 21.09.2009
Age : 45

Как обичате да пиете кафето си? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как обичате да пиете кафето си?   Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeНед Май 02, 2010 12:01 am

Ехей!Събрали се моите хора да пият кафенце без мен!? момче момиче момче момиче момче момиче момче момиче момче момиче

Аз обичам да си пия кафето в леглото, в компания несъмнено е много приятно!Обикновенно прекарвам времето за кафе с телефона в ръка,друго нищо няма да ви кажа! хаха много як сайт пушач
Върнете се в началото Go down
принцес
Admin
принцес


Брой мнения : 1533
Join date : 21.09.2009
Age : 45

Как обичате да пиете кафето си? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как обичате да пиете кафето си?   Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeНед Май 02, 2010 12:05 am

История на кафето


Кафето - най-популярната напитка в целия свят. Притежаващо прекрасен аромат, изискан вкус и силно тонизиращо действие, то представлява един стратегически важен продукт в световната търговия. По своето значение кафето успешно може да се сравни с нефта, като осигурява средства за препитание за милиони хора. За няколко столетия история, кафето е спечелило множество почитатели.
Подходящо при всеки повод - на делови обяд , на вечеря, в ресторант и в бар - тази прекрасна напитка, традиционно съпровожда общуването и е неизменен елемент при срещи с приятели, роднини и колеги.
Има много легенди свързани с кафето. И днес специалистите нямат единно мнение за произхода на името. Някои смятат че "кафе" произхожда от арабското "кауе" - сила, енергия. Други свързват названието с южноетиопската провинция Каффа, където и до днес са съхранени горички с арабско кафе.

Историята за откриването на кафето, любима напитка на цялото човечество, се губи във вековете. За първата среща на хората с кафето съществуват няколко легенди. Една от тях разказва за етиопския овчар Калид (или Калди), който живял през 3 век от новата ера. Калид забелязал, че когато козите му ядат листата и плодовете на определен храст, стават много буйни и не спят по цяла нощ. Тъй като бил любопитен, опитал и той тези плодове и почуствал прилив на сила.Според друга легенда, първи открили ободряващия ефект монасите в христианските манастири в Етиопия. Те приготвяли отвара от кафените плодове, която премахвала чувството на отпадналост през дългите религиозни церемонии. Наричали напитката "Кава" - в чест на персийския владика Кавуса Кая, който според преданията се възнесъл на небето с крилата колесница. Дали е било така или не, както и коя от тези истории е по-правдоподобна, никой не може да каже.
Първата писмена информация за кафето е намерена в арабски източници, от 1000 г. от н.е. Все още, обаче, не е установено по какъв начин е било приготвяно по онова време.
Кафенотро дърво (Coffea) принадлежи към семейство Брошови (Rubiaceae) в което се включват повече от 90 вида. Най-известното растение от семейството е кафето, от които от значение са два вида:

Coffea arabica (Арабика)
Coffea canephora (var. robusta) (Робуста)

Кафените растения представляват вечнозелени храсти, с кожести овални листа. В горички образуват храсталак, и могат да достигнат до 4 м на височина. Образуват осева кореносна система, която на дълбочина достига до 2,5 м. Цветовете са бели и миришат като жасмин. Цъфтежа започва след сухия сезон и се инициира от първия паднал дъжд. Плодовете които се появяват(кафени череши) съзряват за 5-8 месеца (Арабика) или 9-11 месеца (Робуста).

По време на съзряването цвета се мени от зелен до жълт и в последствие - червен. Кафения плод има две семена (кафените зърна) които са разположени едно до друго откъм плоските страни. Всяко семе е обвито с плътно прилепнала сребърна кожица и слабо прилепнала обвивка (пергамент). И двете зърна са обвити с сладкото месо на кафената череша, след което е червената външна обвивка.
(пергамент). И двете зърна са обвити с сладкото месо на кафената череша, след което е червената външна обвивка.

Пречистените сурови зърна арабика имат издължена овална форма с вълнообразен канал. В канала може често да се видят остатъци от сребърната кожица. Цвета варира от синьо-зелен, зелен до светло сиво-жълт. Дължината е 5-8 мм.

Зърната на Робустата са кръгли и имат прав канал, който е много по-малък. Цвета е светло сиво-жълт. При определени условия в плода може да се развие само едно семе. Това се случва специално по върховете на клоните на кафеното дърво. Тези семена (зърна) се наричат грахчета. В производствения процес се отделят и се обработват отделно.


Последната промяна е направена от принцес на Нед Май 02, 2010 12:13 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
принцес
Admin
принцес


Брой мнения : 1533
Join date : 21.09.2009
Age : 45

Как обичате да пиете кафето си? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как обичате да пиете кафето си?   Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeНед Май 02, 2010 12:10 am

Тайни за ценители на кафе

Как обичате да пиете кафето си? Encyclopedia_secrets_11Как обичате да пиете кафето си? Encyclopedia_secrets_12Как обичате да пиете кафето си? Encyclopedia_secrets_13


Освен в отделни случаи, много любители на кафе предпочитат готовите напитки, приготвени по традиционни методи от зърна или мляно кафе. Повечето любители на кафе, дават своите предпочитания на определени сортове кафе и начин на приготвяне. Следвайки няколко несложни правила за съхранение и приготвяне на кафе в домашни условия, може да бъдете сигурни, че приготвяното от Вас кафе е запазило всички свои вкусови и ароматни свойства.
*Съхранение в домашни условия
Кафето на зърна, както и мляното кафе се нуждаят от добри условия за съхранение. Въздухът, слънчевата светлина, влажността и високата температура могат да лишат кафето от изискания вкус и аромат. Ето защо кафето трябва да се държи е хладилник, в непрозрачен съд или опаковка,която може да се затваря плътно. Това се отнася най-вече до мляното кафе.
Ако използвате кафе в малки количества, и трябва да го съхранявате дълго време, Ви препопъчваме да оставяте кафето в хладилната камера. Замразеното кафе остава свежо за по-продължително време.
**В арабските страни, кафето традиционно се приготвя като се кипват фино смляно кафе с вода и захар. Сместта се вари в малко джезве, наречено Ибрик. Кафето се сервира с утайката. След като се утаи, напитката е готова за консумиране.
Потребители в някои страни от Централна Европа използват подобен на този метод за приготвяне. Мляното кафе се изсипва в чашка за кафе или стъклена чаша, добавя се вряла вода и се разбърква, след което се оставя утайката да слегне. Тази напитка е доста различна от филтърното кафе. Фини частички кафе и масла, с богат аромат остават в напитката и придават необикновен аромат. Битовите шварц машини са направени от воден резервоар, бърз нагревател към който се подава водата, филтърен държач за коничен хартиен филтър и каничка с подгревател, или термос за напитката. Машината се пълни с желаното количество мляно кафе и студена вода. Бързонагряващия реотан започва да действа при натискане на старт бутона, като с това започва сваряването на кафето. Машината автоматично се изключва когато свърши сваряването на кафето.В зависимост от типа на шварц машината, тя приготвя от 4 до 12 чашки кафе по филтърния метод. В райони с твърда вода, машината трябва да се дакалцира според указанията от производителя.
Върнете се в началото Go down
rosi
Admin
rosi


Брой мнения : 312
Join date : 01.06.2009

Как обичате да пиете кафето си? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как обичате да пиете кафето си?   Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeПон Май 03, 2010 12:24 pm

Събрахме се Принцеске,липсваше ни тук хаха много як сайт !Добре дошла на кафенце с нас!
Върнете се в началото Go down
rosi
Admin
rosi


Брой мнения : 312
Join date : 01.06.2009

Как обичате да пиете кафето си? Empty
ПисанеЗаглавие: Изкуството и кафето   Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeПон Май 03, 2010 12:45 pm

Днес освен,че ще се насладим на прекрасния вкус на кафето,ще се порадваме и на красивият му вид.
Как обичате да пиете кафето си? 1553077A
Как обичате да пиете кафето си? 1553078R
Как обичате да пиете кафето си? 1553080k
Как обичате да пиете кафето си? 1553100N
Едно кафенце за Свилката и Мая:
Как обичате да пиете кафето си? 1553081D
Кафенце и за малкото Зайче:
Как обичате да пиете кафето си? 1553086F


Като изпиете кафето обърнете чашките,ще ви гледам на кафе Как обичате да пиете кафето си? 484776
Върнете се в началото Go down
Гери

Гери


Брой мнения : 343
Join date : 16.03.2010
Age : 27
Местожителство : МайнЪ Таун

Как обичате да пиете кафето си? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как обичате да пиете кафето си?   Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeПон Май 03, 2010 1:22 pm

Кафето беше с уникален аромат.. и страхотен вкус..... Как обичате да пиете кафето си? 549972 Как обичате да пиете кафето си? 549972 Как обичате да пиете кафето си? 549972 Как обичате да пиете кафето си? 549972 Как обичате да пиете кафето си? 814283 целувка
Върнете се в началото Go down
rosi
Admin
rosi


Брой мнения : 312
Join date : 01.06.2009

Как обичате да пиете кафето си? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как обичате да пиете кафето си?   Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeВто Май 04, 2010 3:21 pm

Изпихте ли кафето днес? Обърнете чашките,да надникнем в миналото,настоящето и бъдещето Wink

Гадаенето на кафе е един от най-привлекателните езотерични феномени. Едва ли има някой, който да не се е изкушавал да се вгледа в тъмните фигури, образувани след като сме изпили гъстото каймаклия турско кафе и сме обърнали чашата си.
Някои подробности, които трябва да се знаят при гледане на кафе:

Чинията показва миналото, чашата – настоящето и бъдещето. Преди всичко трябва да се настроим максимално благоприятно към човека, на който ще се гледа. Следва да бъде включен целият емоционален и творчески апарат, а също и определен дял на фантазията в открояването и съпоставянето на знаците. Използването на фантазията ще бъде полезно само в случай, че нито за миг не забравяте да пожелавате на човека добро. Към чинията се прилага същата символика при тълкуването на знаците, както и при чашката.
Знаците по външните стени на чашката говорят, като правило, за външни, чисто материални признаци на близкото бъдеще.
Ситуацията на дъното, напротив, разкрива дълбоко личното, това което човек носи дълбоко в себе си. Ако, например, дъното е покрито с дебел слой утайка без нито едно прозорче и каменоподобни образувания – това е свидетелство за тежкото състояние на духа. Ако утайката е повече в противоположната на страната, от която е отпито кафето, тежестта отминава и обратното.
Трябва да не забравяме, че основата на достоверността на гледане е психокинетична, свързана както с психомоторни реакции, така и с поредица чисто телесни движения.
Следователно: не е нужно да се изисква определен ритуал за обръщането на чашката. Напротив, рисунката в чашката зависи точно от това как на човек му се иска да я обърне – към себе си или обратно, с дясната или с лявата ръка, да я разклаща и изпива докрай или не и т.н.
Когато ви моли да му гледате човек, който ви е неприятен по една или друга причина, следва внимателно, но твърдо да му откажете, ако не можете да промените отношението си към него.
Помнете, само добро отношение води до истински резултати.
Върнете се в началото Go down
Гери

Гери


Брой мнения : 343
Join date : 16.03.2010
Age : 27
Местожителство : МайнЪ Таун

Как обичате да пиете кафето си? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как обичате да пиете кафето си?   Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeВто Май 04, 2010 4:13 pm

Роси кога ще ми гледаш ... изпих си одавна кафето????!!!!! Razz Razz Razz Razz Razz
Върнете се в началото Go down
rosi
Admin
rosi


Брой мнения : 312
Join date : 01.06.2009

Как обичате да пиете кафето си? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как обичате да пиете кафето си?   Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeВто Май 04, 2010 7:31 pm

Дай чашката Гери albino
Я да видя scratch
Хех, тази вечер сме в някоя квартална кръчма cheers
Мама няма да е доволна и ще се намръщи,но ще вземем и нея I love you
study Ще те приемат там където ще кандидатстваш и ще има пак купон jocolor
За днес толкова,чакрата ми се изчерпа Как обичате да пиете кафето си? 690164
Друг път пак Как обичате да пиете кафето си? 484776
Върнете се в началото Go down
Гери

Гери


Брой мнения : 343
Join date : 16.03.2010
Age : 27
Местожителство : МайнЪ Таун

Как обичате да пиете кафето си? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как обичате да пиете кафето си?   Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeВто Май 04, 2010 7:33 pm

Ей Роси дано всички те чуят... за кандидатстване.. че днес загубих всякакви надежди да ме приемат някъде.......... любов любов
Върнете се в началото Go down
Manqk
Admin
Manqk


Брой мнения : 287
Join date : 31.05.2009
Age : 50

Как обичате да пиете кафето си? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как обичате да пиете кафето си?   Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitimeВто Май 04, 2010 7:49 pm

На мен ще гледашли?
Как обичате да пиете кафето си? 111420
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Как обичате да пиете кафето си? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как обичате да пиете кафето си?   Как обичате да пиете кафето си? Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Как обичате да пиете кафето си?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 3Иди на страница : 1, 2, 3  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
МАНЯК :: Нека започнем деня заедно :: Кафе-Вестник-Аз-
Идете на: