МАНЯК

ВСЕКИ ИМА СВОЯТА МАНИЯ НЕКА Я НАМЕРИ ТУК

ИндексИндекс  PortalPortal  КалендарКалендар  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  
Вход
Потребител:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Similar topics
Маняк
My status
КЪМ САЙТА
НАЧАЛО САЙТ ВАШАТА ГАЛЕРИЯ МАНЯК МАРКЕТ
Latest topics
» ЧРД, manqk
Сря Апр 29, 2015 11:59 pm by silvia-73

» Наши приятели -рожденици
Сря Апр 29, 2015 11:54 pm by silvia-73

» честита Коледа!
Вто Дек 24, 2013 12:03 pm by Бимба

» Покажете декстопа си !
Нед Апр 08, 2012 6:40 pm by Manqk

» Два скайпа на един компютър при Skype 4.0
Съб Окт 01, 2011 8:49 pm by Manqk

» Ч.Р.Д. Куме
Сря Сеп 28, 2011 9:15 am by silvia-73

» Време за поезия
Съб Сеп 24, 2011 12:45 pm by rosi

» Игра на футболни отбори
Пон Авг 22, 2011 12:13 am by chelseafen96

» Да се запознаем!
Вто Авг 16, 2011 8:17 pm by Manqk

» Настроение в музика
Вто Юни 28, 2011 9:36 am by Kerry

» Смях в обектива
Пон Юни 13, 2011 3:03 pm by принцес

» Поезия в музика и картина
Пон Юни 13, 2011 2:55 pm by принцес

» Обяснително съобщение
Пет Юни 03, 2011 8:22 pm by pepiipep

» Ех море... ами бански?????
Сря Май 25, 2011 9:14 pm by foxyy

» Къде да почивам?
Нед Апр 17, 2011 7:52 pm by ninaa_84

» Итернет браузари
Сря Мар 30, 2011 8:00 pm by Manqk

» Лайв изпълнения !
Пет Мар 11, 2011 10:30 pm by Kerry

» Честита Баба Марта!
Вто Мар 01, 2011 3:47 am by Kerry

» Излезе Windows 7 Service Pack 1
Пон Фев 28, 2011 9:23 am by Manqk

» Празниците в България!
Съб Фев 19, 2011 12:23 pm by wekowna

» България не се продава, България - това е слава!
Съб Фев 19, 2011 7:10 am by Manqk

» Момчета с/у момичета
Чет Фев 17, 2011 9:22 pm by Kerry

» Пеперудена пролет
Чет Фев 17, 2011 9:21 pm by Kerry

» Музикални поздрави:)))
Чет Фев 17, 2011 1:00 pm by Kerry

» Четири трика, за да е още по-луда по вас
Нед Фев 13, 2011 2:59 pm by принцес

» Покажете животинчето си:)
Чет Фев 10, 2011 2:46 pm by Kerry

» Проверено и препоръчано
Вто Фев 08, 2011 9:59 am by rosi

» Честит Рожден Ден Злате !
Чет Яну 27, 2011 3:45 pm by Kerry

» Един бърз поглед на новините днес
Сря Яну 12, 2011 10:03 am by Manqk

» Истина ли е...?
Съб Яну 08, 2011 2:27 pm by rosi

Portal.manqk
Photobucket
Tърсите програма
Manqksoft
Google
ГЛАСУВАЙ ЗА НАС
picbg
МАНЯК ЧАТ
picbg
бг фонетика за вашия компютър
picbg
времето
picbg
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of МАНЯК on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of МАНЯК on your social bookmarking website
Търсене

Display results as :

Rechercher Advanced Search
IP
free counter
free counter

Share | 

Защо жените плачат?

Go down 
АвторСъобщение
Димитър

Брой мнения : 4

ПисанеЗаглавие: Защо жените плачат?   Вто Сеп 22, 2009 11:35 am

Прочетох написаното от Ники. Замислих се. Защо плачат жените? А ние защо? Малкото момче, това не е ли всеки един от нас момчета? Дали пък не пропиляваме това което Господ ни дава с шепи, а ние ежедневно съсипваме с мъжкото си его и то не с шепи, просто го разпиляваме безразсъдно. Уж е просто, но не е. Старите българи казваха - Жената е като свеща, лесно се топи! Отдавна и безвъзвратно отминало време, подсъзнателно мъжкото население го отхвърля като факт, забравяйки, че съвременноста даде на жената самостоятелноста да учи, работи и решава точно така, както е било по онова време на абсолютния патриархат за мъжа. Тя не може вече сама да решава и домашните грижи на домакинята, болката и радоста на майката, задължението към храната, да бе, и да бъде и на работа. Ей момчета, ами ние къде сме в тази семейна идилия? Със салатата и домашната ракия с вестника пред телевизора с пълното съзнание, че сме отработили деня като мъже, парите са заработени и жената да се оправя. Не е мъжка работа да се помага в домакинството - да миеш съдове, прането, децата и храната, възпитанието?!? Ама била в банята с прането и прекапала от умора, преди малко върнала се от работа и ти прави салатата, защото е жена и била по-слабата. Боже мой, въпроси безкрайни като самия живот. Защо плачат жените? Май не осъзнаваме, колко ориенталщина и възрожденска еснафщина има напластена в душите ни, колко Ганьовска арогантност и безкрупулен мъжки егоизъм на неодавна захвърлили потурите българановци. Превърнало се е в национална психология, ръждива, примитивна и вонящо опростачена в ежедневието си. Че толкова ли е трудно да приемеш факта, жената е точно толкова човешко същество, колкото и мъжа, че душата и има нужда от същите трепети така както и на теб момче, че е не е случайна хапливата забележка - "Любовта трае до първото корито с мръсните ти ризи и чорапите ти". Разсъждавам върху въпроса на Ники за нормалната и достойна за уважение жена - майка. Не че няма изродено виждане на женската свобода и достойнство при много от съвременните жени! Но за истинската любов между жената и мъжа са нужни двама, двама обичащи с душите си, със сърцето си, а не с кухнята, банковата сметка и мебелите.
Тогава, когато и двамата са наясно с това и душите и сърцата им са едно, малкото им момче никога няма да попита - Татко, мама защо плаче?
Даром щастие приятели никъде няма, скъпо е това нещо щастието, ние го градим и му се радваме, защото по пътя ни заедно срещаме нещастието и двамата посочваме на нашето момче му казваме - Виж сине, за да усетиш щастието и го оцениш, трабва да познаваш нещастието и болката, не сътворявай сине щастието си за сметка на другите само за себе си, то няма сладост защото то е нещастието и ще плащаш за това!
Вярвам, че тогава нашето момче, което двамата водим за ръце докато укрепне и литне ще ни махне с уважение и сълза за последно сбогом, поемайки своя път, ще знае защо мама плаче!!
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
Ники
Admin

Брой мнения : 1483

ПисанеЗаглавие: Re: Защо жените плачат?   Вто Сеп 22, 2009 9:20 pm

Публикувах "Приказка за една сълза" в темата "Уроците на живота". Тя се върти в интернет пространството, не е моя, но когато попаднах на нея и я прочетох, разбрах, че както във всяка притча или приказка, в нея има много истина. Затова реших да я споделя с вас. Радвам се, че освен у мен, тя е предизвикала размисли и у Митко. Темата е твърде голяма, твърде сложна и аз също мисля, че една дискусия ще бъде от полза за всички ни. Чрез нея ще можем да се опознаем по-добре, ще можем да открием и други гледни точки, за които досега не сме се и замисляли.
И, за да стане още по-интересно, ще споделя с вас една друга статия, на която попаднах преди време. Прочетох я в блога на един мъж. Не всеки ден се срещат толкова откровени мъжки признания. И тъй като беше публикувана в блог, сметнах, че е необходимо да помоля автора за разрешение да публикувам статията му в този форум. И сега, с неговото съгласие, ще ви представя откровенията на Владимир Иванов:

"МЪЖЕТЕ НИКОГА НЕ ПЛАЧАТ

Мъжете не плачат! Никога!
Сълзите са за жените и децата. Израз на слабост и отчаяние, на радост и мъка.
Мъжете сме замесени с друга смес. Смес от желязо, гранит и гордост. В този свят, където жените всеки ден ни доказват, че имат силите да правят всичко, какво друго ни остава?
Да, ама жените плачат. Плачат по всякакъв повод. Казват, че плачът ги облекчавал, но след това изглеждат толкова изтощени, че сърцето ни се свива. Като ги погледнеш колко са крехки, да се чудиш къде успяват да крият тези реки от сълзи. Ако някой ден всички жени заплачат едновременно, няма да дочакаме ефекта от глобалното затопляне. Моретата и океаните ще залеят цялата суша и ще останат непокрити само най-високите върхове на планините. Сигурно такова събитие е в основата на библейският разказ за Потопа.
Направо е учудващо, как можем да обичаме тези създания, но е факт. Обичаме ги. Готови сме да направим всичко, за да спрем пороят от сълзи в очите им, но в момента, когато сме решили, че сме успели и на устните се покаже като слънчев лъч усмивката на любимото създание, започва нов порой от сълзи.
Този път от щастие!?

Плачат и децата. Само, че с тях се справяме някак по-лесно. Още от малки успяваме да ги залъгваме с дрънкулки и смешни гримаси. Повтаряме им непрекъснато, че вече са големи и не трябва да плачат. Постепенно свикват. Искат да пораснат по-бързо, защото не знаят какво ги очаква в света на възрастните. Иначе нямаше да бързат. И нямаше да спират да плачат.

Мъжете обаче не плачат! Никога! Плачат само във филмите, в евтините любовни романи и понякога в кръчмите, но това не се брои. Само, че филмите и романите не казват истината. Нали не вярвате на всичко, което е описано там?

Мъжете не плачат. Никога!

Все пак понякога се случва. Плакал съм при раздяла с любим човек, плакал съм с книга в ръка, плакал съм и на филм, плакал съм и от щастие. Само, че никога пред хората. Никой не ме е видял и няма да види сълзи в очите ми!

Защото мъжете не плачат!
Ако някой ме попита ще отрека! Няма да отричам от неудобство. Ако беше така нямаше да напиша този постинг.
Просто мъжете никога не плачат. Не трябва да вярвате на всичко, което пиша.

Мъжете никога не плачат, защото, колкото и да се говори за силата на жените, на тях винаги ще им трябва рамо, което на намокрят със сълзите си, топла прегръдка където да се сгушат и устни, които да пресушат сълзите им с целувка. Когато сълзите напират в любимите очи ние трябва да сме до тях. Винаги!

Не мога да погледна в бъдещето, но сигурно ще имам и други тежки моменти.
Знам, че тогава няма да видите сълзи в очите ми.
Няма да се стичат по бузите и да попият в земята.
Ще потекат навътре и ще стегнат като с преса сърцето. Ще го прободат с хиляди иглички, но няма да прелеят навън, дори сърцето да се пръсне!
Защото мъжете не плачат!

Никога!"

Благодаря на Митко, че отвори тази тема.
Благодаря на Владимир Иванов за това, че ми разреши да споделя с вас неговата изповед.
Благодаря и на Свилен за това, че ни предостави този чудесен форум, за да можем да споделяме тук свободно това, което ни е харесало, това, което сме почувствали за нужно да споделим.

Запазвам си правото в следващите дни да споделя с всички вас своето собствено мнение по темата.
Ще очаквам с интерес дискусията.
принцес
Admin

Брой мнения : 1533

ПисанеЗаглавие: Re: Защо жените плачат?   Вто Сеп 22, 2009 9:51 pm

След като прочетох написанато от Ники и Митко ,едва ли можех да остана безучастна,не симпатизирам много на форумите ,но сега приятели верно засягате болното ми място!Мъжете никога не плачат ли Ники !?Не вярвам! Те са изтъкани от желязо,гранит и гордост!?Може би...не мога да кажа ,че мъжете са силната половина на човеството,защото аз не ги приемам само като физическа даденост , силата на един човек ,съвсем не е само в данните на тялото му!Слабост ли е да се плаче,не мисля,това е състояние на тялото ,което просто показва дадено душевно състояние ,но защо то да се определя като слабост не доумявам!Всеки човек има свой начин да разтоварва физическата и психическа умора,че защо сълзите да са характерен белег на жените !Искам да споделя ,че изказването на Митко много ме трогна!Честно казано той е един от рядко срещаните в България мъже,които не робуват на гадни еснафски предразсъдъци и на насадени ориенталски подходи към жената!Мите ,чест ти прави,живота добре те е научил ,че жената е толоква човек ,колкото и мъжа!Мисля ,че всеки мъж трябвада се замисли над твоите думи,душите ни са нежни пазете ги мъже!И накрая дарявайте щастие и усмивки ,зада получите ответното от своята половинка ! Very Happy
veselanz

Брой мнения : 566

ПисанеЗаглавие: Re: Защо жените плачат?   Сря Сеп 23, 2009 5:34 pm

Мъжете също плачат

Не вярвайте, когато кажат:

"Мъжете никога не плачат!"

През стиснати до болка зъби

ридаят те, дори без сълзи.

Сълзите на мъжа са редки,

като във мида перли крехки.

Затуй са дваж по-скъпоценни,

че не за тях мъжът роден е.

Не ще го видите открито,

сълза проронва само скришом.

Пред вас заплаче ли - поклон е,

доверие във висша форма.

А случва се мъжът да плаче,

жена му щом роди юначе

и в мигове, кога отрокът

постигне нещо във живота;

любов когато си отиде

или на гроб на някой близък;

щом види как любими страдат,

безсилен нещо да направи;

в чужбина, ако стане случай

народна песен да послуша;

другарят боен щом се хвърли

гнездо картечно да загърди...

Но не е мъж тоз, който смее

сълзи на крокодил да лее,

от плътска болка да се тюхка

или да хленчи във преструвка.

А ако сълзите си къта,

мъжът изгражда бент от мъка,

и щом намери се пролука,

скръбта душата му пропуква.

Ако ли като камък гробен

да плаче той не е способен,

човек неволно би запитал:

"Дали пък може да обича?"
Manqk
Admin

Брой мнения : 287

ПисанеЗаглавие: Re: Защо жените плачат?   Чет Сеп 24, 2009 6:51 pm

Ние също плачем .Защо си мислите че като сме по-силни сме тъпани и нямаме чуства.
Аз от снощи на сам плача от тъга защото останах неразбран от някой хора,които мислех за приятели битрябвало даме подкрепят .
Ама не даже ме упрекнаха че защитих човек от чата.Същото бих направил и за тях ама явно неса разбрали що за човек съм .

Sad Sad Sad
veselanz

ПисанеЗаглавие: Re: Защо жените плачат?   Пон Сеп 28, 2009 4:08 pm

veselanz

ПисанеЗаглавие: Re: Защо жените плачат?   Вто Дек 22, 2009 10:48 pm

Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Защо жените плачат?   

Защо жените плачат?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Наистина ли жените гледат толкова външния вид?
» Защо жените си падат по лоши момчета?
» Защо ли в България няма списание за металдетектинг?
» Защо плачем?
» Жените войни

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
МАНЯК :: Свободно време :: Хей, живот - здравей, здравей!-
Идете на: